Yararlı Ek Bilgiler İngilizce Dilbilgisi Deyimler ve Atasözleri Deneme Sınavı Ekrem Uzbay Kimdir? Ana Sayfa
Proficiency kitabımın 5. basımı çıkmıştır. Kitapçılardan ya da internetten temin edebilirsiniz ... Yeditepe Üniversitesi Proficiency Sınavları ... Yeditepe Hazırlık A1, A2, B1, B2 kurları ... Yeditepe Üniversitesi Yatay Geçiş Sınavları … Yeditepe Üniversitesi'nin Proficiency sınavlarını ya da İngilizce hazırlıktaki A1, A2, B1 ve B2 kurlarını kolayca geçmek istiyorsanız, Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Okulu’nda 10 yıl görev yapmış, oldukça deneyimli Ekrem Hoca'dan yardım alabilirsiniz.

Proficiency Özel Ders

İster vakıf ister devlet üniversitesi olsun birçok üniversite proficiency sınavı yapar. Bu sınavı geçen öğrenci, İngilizce hazırlık okumadan doğrudan fakültesine başlar. Proficiency sınavını  geçmek, her öğrencinin rüyasıdır. Bu sınavı geçen öğrenci, hem bir yıl kazanmış hem de özellikle vakıf üniversitelerinde hatırı sayılır bir ücret ödemekten kurtulmuş olur. Bu sınavı geçmek için iyi bir gramer altyapısı, iyi bir kelime haznesi gerekir. Ayrıca, cümle yapılarının da bir bakışta tanınması şarttır. Böyle olduğunda proficiency sınavını geçmek hiç de zor değildir.

1984 yılından beri ders veren Ekrem Hoca ile bire bir çalışarak bu sınavı kolayca geçebilirsiniz. Ekrem Hoca, İTÜ İngilizce Hazırlık’ta 2 yıl, Yeditepe Üniversitesi İngilizce Hazırlık’ta 10 yıl çalışmış, oldukça deneyimli bir hocadır. Ayrıca, diğer kitaplarının yanı sıra proficiency kitabının da yazarıdır. Derslerde hem kendi kitabını okutmakta hem de çıkmış sorulardan oluşan zengin materyallerle derslerini desteklemektedir.